Photo of Hisar Cafe ve Restoran in Istanbul, , TR
Photo of Hisar Cafe ve Restoran in Istanbul, , TR
Photo of Hisar Cafe ve Restoran in Istanbul, , TR
View all
photos

Hisar Cafe ve Restoran

Restaurant

Hisar Cafe ve Restoran13

Rumeli Hisarı Mahallesi
Yahya Kemal Caddesi No: 24, Istanbul, TR
Get Directions
View on Map
Login and Start Mapping!
Log in with Facebook

Hisar Cafe ve Restoran has 8 Tips

Guest
That's you
Write a comment or add a photo...
 • Photo of Turgut Glryz
  2 years ago
  Hisari
  Like
 • Photo of Nuray E
  5 months ago
  Kahvaltısı biraz daha ilerisindeki lokma adlı mekana göre daha tatmin edici olan bol çeşitli mekan. Manzarası da çok güzel. Fiyat pahalı ama o civarlardaki bütün kahvaltı yerlerinin fiyatı aynı en azından çeşit bol .
 • Photo of AYSEN19
  6 months ago
  bu mekan güzeldir.birkac kere yemek yedik gayet iyiydi çay kahve servisleri gayet hızlı.ailelerle arkadaşlarla cocuklarla gayet rahat gidilebilecek bir ortamı var yan camları rüzgarı kesitiği için kışın dahi cok rahat oturulabilir.
 • Photo of furkan s
  10 months ago
  Rumeli hisarı nın hemen yanında otoparkı isparka ait ve fazla ohalı cafe 3 katlı yukarda sigara içilmeyen bölüm var servis kalitesi iyi değil ve fiyatlar aşırı yüksek lüx bir restoranda ki menülerle aynı fiyat nerdeyse güzel kısmı sadece manzarası hemen boğaz da olması artı puan
 • Photo of Лариса С
  a year ago
  Пробовали свежую рыбку по дороге из крепости Румели Хисар.Расположен через дорогу от набережной.Очень хорош в солнечный день.
 • Photo of bulgenes
  a year ago
  I loved the view from the restaurant, close to the Bosporus straits. The food was a bland and average Turkish mix of staples. But overall ok for such a place. Service was good and fairly efficient. What pulls down my review are the eternal issues in Istanbul: there is a complete chaos of cars/traffic just outside the restaurant with horns blasting, speeding cars and parking done by madmen who thinks sidewalks are small parking spaces. Secondly, it is a shame the restaurant allows smoking indoors. Technically it is a 1/2 meter gap between the canvas roof and the windows, but still smells terrible. Wonder when Turkey will wake up to the perils of smoking.
 • Photo of Sipkam
  a year ago
  Boğaz manzarasında yemek ve çay-kahve keyfi güzel. Fiyatlar biraz yüksek, ama manzara ile açığı kapatmış oluyorsunuz :)
 • Photo of omerakcaoglu
  2 years ago
  Ortam çok kötü. Çalışanlar ilgisiz ve umursamaz. Açık büfe kahvaltı bir kişi 50.-TL. Başka yerlerde brunch alabileceğiniz fiyata uyduruk bir kahvaltı alıyorsunuz. Sunulan ürünlerin kalitesi çok kötü. Ramazan ayındayız diye kötü hizmet sunmaya kimsenin hakkı yok. C.tesi sabahı olmasına rağmen 3 masa var ve çay ve omlet için çalışanların sohbeti bitirmesini bekliyorsunuz. Bu arada omlet fiyata dahil değil, extra.

Browsing History

Your Recently Viewed
Manage History

Similar places people viewed in Istanbul

Is this your business?

You can claim your business and update business information.

Claim this Business
“A travel gem - I will be planning all of my trips with it alone.”
Download Citymaps to see how it can help you today.
Will be used in accordance with our Privacy Policy
3.33.7-0